Saame tuttavaks

Meil on hea meel, et oled jõudnud Alt-Lauri mahetalu blogisse! 
Siin hakkame teile tutvustama meie talu tegemisi. Tutvustame uusi ja vanu lahendusi talus ning jagame mõtteid hingelähedastel teemadel.

Kuid esmalt saame tuttavaks!
Selleks, et talu edukalt areneks, kasutame kogu oma pere potentsiaali.

Tegus perenaine Kaja annab nõu toetudes mitte ainult agronoomiharidusele vaid ka pikale kogemusele ettevõtlus- ja mahevaldkonnas. Kaja ideedetulv on lõputu ning tänu sellele on mahe köögiviljakasvatus jõudsalt arenenud nii meie talus kui ka Lõuna-Eestis laiemalt.

Maja peremees Jako on märkimisväärse osa oma lapsepõlvest veetnud Alt-Lauris. Seda enam naudib ta talu arenemise protsessi. Tema tööpäev algab juba varahommikul, et kõik vajalikud toimetused tehtud saaks. Ta juhib kõike, millel rool ja neli ratast, ning seal, kus nõu pole vaja, aitab jõuga.

Inseneriharidusega perepoeg Kaubo asutas 2013. aastal Aiavili OÜ ning võttis üle talus aiavilja kasvatamise. Nagu ühe ettevõtja elus ikka, on tema tegevusvaldkond väga mitmekülgne: alustades uute tehniliste lahenduste välja mõtlemisest,  külvikorra planeerimisest, lõpetades tehnika hoolduse ja tuju üleval hoidmisega.

Kaubo kaaslane Evely on tubli abikäsi täpselt seal, kus tarvis. Olgu selleks siis näiteks salati lõikamine ja pakendamine, maasikate istutamine või korjamine.

Toidutehnoloogia haridusega perepoeg Kaimo jaoks on oluline läheneda olukordadele süsteemselt ja pikaajalist arengut silmas pidades. 2019. aastal asutas ta ettevõtte Haskap OÜ, et rajada tallu söödava kuslapuu istandus. Lisaks kasvatab ta varajasi köögivilju ning mõtleb välja uusi ideid nii toodete arendamise kui ka talu heakorra teemadel.

Kaimo abikaasa Maret panustab eelkõige turundusteemadel. Tema käe all on valminud toodete tutvustusmaterjalid ja ka meie koduleht.

Südamlik vanaema Aili abistab vajadusel köögis, et tööhoos pererahval ja vabatahtlikel kõhtu ikka head ja paremat saaks. 

Lisa kommentaar