Toodang

Toodang

Kasvatame Alt-Lauri talus toitu alates 2004. aastast mahe põhimõtteid järgides. Otsus kasvatada mahetoitu tuli teadlikust soovist oma pere tervist hoida.

Mahetoit on tervislik, sealt võib leida rohkem vitamiine, antioksüdante ja organismile vajalikke mineraalaineid kui tavatoidust. Mahetoidu tootmine hoiab elukeskkonna puhtama ja paremini talitlevana, sest seda ei koormata tehisväetiste ja taimekaitsevahenditega. Mahetootmine soodustab bioloogilise mitmekesisuse säilimist. – Maheklubi.ee

Salatid

Pakume laia valikut noppesalateid. Salateid on võimalik tellida nii segudena kui ka ühe sordi kaupa. Salatid on saadaval alates aprilli lõpust.

Sordid
spinatportulakktatsoi
oblikasLollo rossapak choi
rooma salatLollo biondakomatsuna
punane rooma salatkähar lehtsalatlambsalat e põldkännak
Punane tammelehtkähar punane lehtsalatlehtpeet
roheline tammelehtrukolaväikseid salatilehti
frisee e endiiviamizuna
frillicepunane mizuna

Maasikad

Maitsvaid mahe maasikaid pakume juunist augustini. Kasvatame erinevaid sorte – Darselect, Rumba, Florence, Flar, Malvina – mis valmivad erinevatel aegadel.

Soovi korral saate ka ise tulla põllulle maasikaid korjama, maitsvaid marju ja värsket õhku nautima. Sellisel juhul on marja kilohind ka vastavalt soodsam. Palume tulekust eelnevalt teada anda.

Köögiviljad

Kasvatame nii varaseid kui ka hiliseid köögivilju. Esimesed viljad valmivad juba aprilli lõpust. Kasvatame näiteks rediseid, herneid, peete, porgandeid, kartuleid, kurke, tomateid, kapsaid, brokoleid ning laia valikut kõrvitsaid.

Puuviljad

Kasvatame igavese elu sümbolina tuntud õunu. Lisaks maguskirsse ja pirne. Olenevalt aastast on kogused ja sordid varieeruvad. Väiksemas koguses on saadaval ka taliõunu.

Söödav kuslapuu

Söödavat kuslapuud on üksikute taimedena Eesti aedades kasvatatud mitmeid kümnendeid. Kuna tegemist on väga tervislike marjadega, mis valmivad juba mai lõpus, on kuslapuu kogumas populaarsust nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Söödava kuslapuu marjad on magusad või magushapud sõltuvalt sordist, meenutades maitselt pisut mustikat, mustsõstart ja vaarikat. Tegu on marjaga, mille sees on omakorda kaks marja, nagu näha ka ülal oleval pildil. Mitmekordse kesta tõttu on marjades ka rohkem kasulikke toitaineid. Kuslapuu marjades sisaldub rohkelt askorbiinhapet (C-vitamiini) ning polüfenoolsed ühendid, s.h. antotsüaane. Antotsüaan annab marjadele lillakavärvuse, ning nii värvivad marjad ka toidud kaunilt lillakaks.

Rajasime Alt-Lauri tallu Kuslapuu istanduse 2020. aastal. Kuna väikesed taimed vajavad aega jõu kogumiseks ja maitsvate marjade kasvatamiseks, saame esimese saagi müügiks 2022. aastal.

Haskap OÜ söödava kuslapuu istanduse rajamist toetas PRIA Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetus. Meetme kaasabil soetati kuslapuu istikud, niisutussüsteem, peenrakate, veemahuti, linnuvõrgud, sügavkülmkirstud, marjakastid ning rajati loomakaitseaed.